Rynek wyrobów medycznych oferuje dzisiaj bardzo szeroki wybór suplementów diety, które zyskują sporą popularność i uznanie wśród ludzi na całym świecie. Suplementy poprawiające stan włosów, paznokci, a także tabletki na trawienie czy też poprawę koncentracji znane są już od wielu lat jednak preparat mający przynieść ukojenie w przypadku stanów zapalnych tkanek, urazów kończyn czy też rehabilitacji jest nadal mało znany pacjentom. W pewnym sensie jest to nowość, chociaż tak naprawdę suplementy z tego działu dostępne są na rynku już od pewnego czasu. Czy są one skuteczne w swoim działaniu? Z pewnością tak. Czy jednak zawsze? Otóż do tego niezbędne jest prawidłowe stosowanie. Więcej na ten temat poniżej.

 

Jak prawidłowo stosować suplementy przeciwzapalne?

Przede wszystkim suplementacja musi być zawsze przeprowadzana zgodnie z zaleceniami danego producenta. Dodatkowo należy pamiętać, że nie wszystkie składniki danego produktu mogą być dobrze tolerowane przez każdy organizm. Dla jednej osoby konkretny specyfik może, więc okazać się idealny, a dla innej zbyt obciążający. Na początku stosowania suplementu należy, więc uważnie przyjrzeć się reakcji organizmu i ewentualnym objawom. Dość często także pojawia się zakaz stosowania niektórych suplementów przez kobiety karmiące lub ciężarne. Należy pamiętać, że wszystkie suplementy nie mogą być stosowane jako zamiennik zróżnicowanej diety.

 

Podczas przyjmowania specyfików nie można, więc zapominać o:

  • zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie,
  • odpowiednim leczeniu kontuzji,
  • ćwiczeniach ruchowych,
  • rehabilitacji.

 

Urazy kończyn nierzadko wymagają wdrożenia wyżej wymienionych czynności. Bez wątpienia jednak dodatkowa pomoc w postaci suplementów takich jak Urazym, Rutin, czy Bromelain. Podstawą korzystnego wpływu na organizm tych suplementów jest złożone działanie zawartych w nich składników: papainy, rutozydu i bromelainy. Przyczyniają się one do łagodzenia objawów przeciwzapalnych, obniżania obrzęków, a także przyśpieszają gojenie ran.

 

Zalety stosowania suplementów przeciwzapalnych

Codzienne lub regularne i prawidłowe stosowanie suplementów przeciwzapalnych pozwala zapewnić sobie szybki powrót do zdrowia, lub pełnej formy i kondycji. Oczywiście suplementacja nie zastępuje leczenia jednak, pomaga szybciej osiągnąć zamierzone efekty, gdyż stanowi ogromne wsparcie dla organizmu. Suplementy przeciwzapalne znacznie przyśpieszają gojenie się ran czy zmniejszanie stanów zapalnych stąd też ich stosowanie pozwala pozbyć się przykrych dolegliwości w dość krótkim czasie. Nie bez znaczenia jest oczywiście rodzaj preparatu, a także jego jakość i skład.