Kiedy na skórze pojawi się trądzik nie należy panikować, ale przystąpić do odpowiednich działań. Stres stanowi jeden z najbardziej istotnych czynników, które mają wpływ na występowanie zmian na skórze. Poza odpoczynkiem istnieją również inne metody.

Co zrobić, żeby poprawić wygląd cery?

Stresujące sytuacje występują w życiu każdego i nikt nie ma możliwości całkowicie ich zredukować, jednakże należy je przynajmniej ograniczyć. Na hormony stresu doskonale wpływa sen i co za tym idzie – poprawia wygląd skóry. W związku z tym należy przesypiać minimum 6 godzin każdego dnia. Dobrze aby był to sen spokojny, niczym niezakłócany i w takiej sytuacji można spodziewać się zdecydowanego polepszenia wyglądu skóry. Ćwiczenia także poprawiają wygląd, gdyż w trakcie aktywności fizycznej wydzielane są endorfiny, a komórki dotleniane. Właśnie przy pomocy dotleniania ma miejsce pozbywanie się bakterii, które wywołują trądzik oraz inne niekorzystne zmiany występujące na skórze.

Aby pozbyć się niekorzystnych zmian skórnych należy odpowiednio pielęgnować skórę. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które mają w składzie antyoksydanty, które powstrzymują działanie wolnych rodników oraz produkcję sebum. W produktach do walki z trądzikiem nie może zabraknąć witaminy C, kwasu ferulowego, retinoidów, dloretyny, cynku, siarki oraz kwasu salicylowego. Konieczne jest mycie twarzy dwa razy dziennie i używanie do tego celu żelu antybakteryjnego. Żel tego typu usuwa z twarzy zanieczyszczenia, brud oraz pozostałości makijażu. Oprócz tego zatkane pory otwierają się, a naskórek w niewielkim stopniu złuszcza. W przypadku zmagania się z problemami skórnymi produkty do pielęgnacji warto kupować w aptekach. Muszą one odpowiadać potrzebom cery, które są całkiem inne niż w przypadku skóry normalnej. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie także z tonika, dzięki któremu pory będą zdecydowanie mniej widoczne oraz nie będą się zatykały. Złuszczona skóra w dalszej kolejności potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Do wyboru pozostają kremy matujące oraz nawilżające.

Kiedy stres nie stanowił głównej przyczyny problemów ze skórą warto przyjrzeć się spożywanym produktom, gdyż dieta jest w stanie wpłynąć negatywnie na cerę. Za trądzik wini się przede wszystkim pożywienie z wysokim indeksem glikemicznym oraz węglowodany proste, czyli pieczywo oraz słodycze. Wymienione produkty sprawiają, że męskie hormony stają się coraz bardziej aktywne i występują niepożądane zmiany na skórze. Poziom hormonów może zostać uregulowany przy pomocy węglowodanów złożonych oraz warzyw. Ostre przyprawy, krewetki oraz czekolada także nie są przyjaciółmi w walce o lepszą cerę, dlatego należy je jak najszybciej usunąć z diety.

Te zasady powinny przynieść znaczącą poprawę, jednakże jeśli nie widać żadnych zmian konieczne jest udanie się do dermatologa, która przy pomocy specjalistycznych środków rozwiąże problem.