Taniec jest formą ruchu, która towarzyszy nam, oczywiście z różną częstotliwością już od najmłodszych lat. Przedszkolne bale i zajęcia rytmiki, szkolne dyskoteki, wesela lub inne imprezy okolicznościowe… wszędzie tam pojawia się taniec. Poza doskonałą rozrywką, wywiera on także pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie, zapewniając rozwój na wielu płaszczyznach. Sprawdźmy, dlaczego warto tańczyć i jakie korzyści się z tym wiążą!

Taniec wpływa na Twoje zdrowie! Dlaczego warto tańczyć?

Taniec dla wielu jest sposobem na życie, jednakże może on być także formą aktywnego spędzania wolnego czasu, która nie tylko wpłynie pozytywnie na nasz nastrój, ale pozwoli zadbać także o swoje zdrowie oraz zgrabną sylwetkę! Co zatem powinno przekonać Cię do spróbowania swoich sił na parkiecie?

Taniec a zdrowie

Taniec to wysiłek fizyczny, podczas którego, podobnie jak podczas klasycznych ćwiczeń, wzmacniamy wydolność oraz wytrzymałość naszego organizmu, a także pozbywamy się niechcianych kalorii. Jest on zalecany przede wszystkim osobom borykającym się z niewydolnością pracy serca, ponieważ regularne tańczenie wspomaga pracę serca, poprawia krążenie, a przy tym i ułatwia oddychanie.

Taniec a ciało

Tańcząc modelujemy naszą sylwetkę, uczymy się poruszania z gracją, koordynacji oraz utrzymywania prawidłowej postawy ciała. W trakcie tańca do pracy angażowane są wszystkie mięśnie, zwiększa się także ich zdolność ruchów oraz elastyczność.

Taniec a umysł

W zdrowym ciele zdrowy duch! Taniec, poza korzyściami zdrowotnymi odgrywa także ogromną i niezastąpioną rolę w aspekcie naszego samopoczucia. Nie tylko poprawia on nasz nastrój, dodając radości oraz wywołując uśmiech na twarzy, ale pozwala także wydobyć i pożytecznie spożytkować drzemiącą w nas energię. Tańczenie wpływa zatem pozytywnie na nasz codzienny humor oraz postrzeganie świata. Co więcej, podczas tej formy ruchu eliminujemy strach, depresję oraz często towarzyszącą nam niechęć.

Taniec przyczynia się także do poprawy koncentracji, pamięci, zapobiega demencji starczej, pobudza wyobraźnię, zwiększa inteligencję, a także dodaje pewności siebie.