Olejek cynamonowy używany był już wiele tysięcy lat temu, gdyż ma rozgrzewające działanie, a do tego przepięknie pachnie. Jednakże od jakiegoś czasu zaczęły stosować go dzisiejsze kobiety, gdyż jest doskonałym rozwiązaniem w walce z niechcianą pomarańczową skórką.

Olejek cynamonowy w walce z cellulitem

Cynamon jest egzotyczną rośliną, którą hoduje się w Indiach, Sri Lance, USA oraz na Madagaskarze. Do produkcji oleju wykorzystuje się procesy destylacji z parą wodną . Liście zostają z drzew ścinane, albo mogą być zbierane. Olejek cynamonowy to składnik, który powinien znaleźć się nie tylko w domowej roboty szarlotce, ale przede wszystkim dobrze jest nanosić go na skórę, gdyż zyskuje ona zdecydowanie lepszy wygląd oraz pozbywa się pomarańczowej skórki. Jest to związane z tym, że pobudza on mikrokrążenie skórne, dzięki czemu zdecydowanie redukuje występujący na różnych partiach ciała cellulit. Olejek cynamonowy miesza się z innym olejem (chociażby słonecznikowym czy kokosowym), a następnie masuje miejsce na którym pojawił się cellulit. Rezultaty pojawią się bardzo szybko i będą one widoczne gołym okiem. Używa się go nie tylko do masażu, ale doskonale sprawdzi się również w trakcie kąpieli. Skóra stanie się wtedy jędrna, miła w dotyku oraz zdecydowanie sprężystsza.

Oprócz niewątpliwych zalet związanych z poprawą wyglądu skóry warto wspomnieć także o innych właściwościach jakie niesie za sobą używanie olejku cynamonowego. Przede wszystkim pięknie pachnie oraz wprowadza ciepłą, świąteczną atmosferę. Co sprawia, że człowiek automatycznie zaczyna się lepiej czuć, co przekłada się na dobry humor oraz zdrowie. Powinny sięgać po niego osoby zmagające się z cukrzycą, gdyż obniża poziom cukru we krwi. Bóle stawów oraz mięśni również stają się mniej dotkliwe, kiedy człowiek korzysta z dobrodziejstw olejku. Olejek w połączeniu z innymi dobrodziejstwami sprawdzi się w przypadku zmagania się z przeziębieniem oraz grypą, co jest związane z jego właściwościami przeciwzapalnymi i antywirusowymi. Dzięki temu, że wykazuje działanie ściągające oraz antybakteryjne jest doskonałym rozwiązaniem w trakcie leczenia trądziku.

Mimo, iż jest tak dobry nie powinny sięgać po niego kobiety w ciąży, gdyż jest w stanie wywołać wcześniejszy poród. Z kolei w trakcie masażu przy pomocy olejku nie należy przesadzać z jego ilością, gdyż odbije się to negatywnie na skórze. W tym miejscu warto zaznaczyć, że pieczenie przez kilka pierwszych minut po aplikacji jest całkowicie normalne, co jest związane z rozgrzewającymi właściwościami cynamonu.