Woda brzozowa powstaje przy pomocy soku z brzozy oraz alkoholu etylowego. To mieszanka, która sprawdzi się zarówno w celach kosmetycznych, jak i leczniczych, gdyż posiada wiele cennych właściwości. Co warto wiedzieć na temat wody brzozowej?

Kto może skorzystać z wody brzozowej?

Woda brzozowa posiada szereg cennych właściwości, a wśród najważniejszych należy przede wszystkim oczyszczanie organizmu z toksyn. Szkodliwe substancje oraz wolne rodniki wywołują wiele chorób oraz sprawiają, że organizm starzeje się o wiele szybciej niż w innych przypadkach. Woda brzozowa sprawia, że skóra jest w zdecydowanie lepszej kondycji, a do tego poziom cholesterolu spada. Trądzik młodzieńczy również może zostać wyleczony przy pomocy omawianej wody. Wszystkie te pozytywne cechy uwarunkowane są witaminami oraz składnikami mineralnymi, które w sporych ilościach występują w tej mieszance. Woda brzozowa zawiera witaminę C oraz witaminy z grupy B, wapń, fosfor, potas, żelazo, magnez, miedź, garbiki oraz inne.

Warto mieć na uwadze, że woda brzozowa może być pita, ale tak samo dobrze sprawdza się, kiedy używa się jej do wykonywania okładów na zewnątrz. W pierwszym przypadku jest niezwykle cenna ze względu na przeciwutleniacze, dzięki którym można na dłużej zachować młody wygląd. Oprócz tego zyskuje na tym układ nerwowy, gdyż napój wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwwirusowe. Cholesterol zostaje uregulowany, a gospodarka lipidowa nie dostarcza większych problemów. W związku z tą cechą zmiany miażdżycowe oraz schorzenia dotyczące układu sercowo-naczyniowego nie pojawiają się wcale, albo są opóźnione w czasie.

Warto też wspomnieć o działaniu moczopędnym, które sprawia, że układ pokarmowy nie zmaga się z różnorodnymi dolegliwościami. Problemy żołądkowe oraz zapalenia zostają w szybkim tempie łagodzone.

Kiedy wziąć pod uwagę stosowanie wody brzozowej na zewnątrz, dowiemy się, że posiada właściwości złuszczające i antyseptyczne, dzięki czemu skóra pozbywa się martwego naskórka i wygląda dużo lepiej. W wodzie brzozowej znajduje się witamina C, która chroni skórę przed promieniowaniem UV. Kiedy mieszanka służy do przemywania twarzy można zauważyć wygładzenie zmarszczek oraz ładnie nawilżoną skórę. Przebarwienia i pękające naczynka to już dłużej nie problem, kiedy korzysta się z wody brzozowej. To jednak cały czas nie koniec możliwości. Kiedy środek ten wcierany jest we włosy, stają się one błyszczące, pełne blasku i zdrowsze. Wodą brzozową można wyleczyć też łupież i zmiany łojotokowe. Czy trzeba wymieniać więcej powodów dla których warto ją nabyć i regularnie stosować?