Odchudzanie to trudny i żmudny proces, a przekonał się o tym każdy, kto rozpoczął walkę o wymarzoną sylwetkę. Chętnie sięgamy po cudowne specyfiki, które obiecują wiele efektów, ale bez konieczności ponoszenia dużego wysiłku i czekania na nie przez długi czas. Jak wspomóc odchudzanie, ale bezpiecznie?

Detox organizmu i waga w dół!

Szeroko reklamowane suplementy diety na odchudzanie, to często kupowanie mrzonki o wymarzonej sylwetce bez wysiłku i wyrzeczeń. Sensowne produkty, które faktycznie mają wspomóc odchudzanie, nieco je przyspieszyć, a przy okazji odżywić organizm, zapewniają takie efekty, ale jeśli są łączone ze zdrową dietą oraz aktywnością fizyczną. Samymi tabletkami nie można nic osiągnąć.

Zanim jednak sięgniemy nawet po te sprawdzone i bezpieczne specyfiki, przekonajmy się, jak na nas zadziała detox organizmu. Możemy go przeprowadzić na różne sposoby – decydując się na dietę sokową lub warzywno-owocową, krótko trwającą głodówkę lub jadłospis, w którym przez jakiś czas będą gościły tylko płynne posiłki.

Dlaczego detox organizmu wspomaga odchudzanie? Ponieważ są to najczęściej zalecenia obejmujące spożywanie posiłków lekkich, łatwostrawnych, niskokalorycznych. Znajdujemy w nich zachętę do picia ziół i obowiązkowo pilnowanie wypijania odpowiedniej ilości wody w ciągu doby. Jaki tego jest efekt? Skuteczne usuwanie nagromadzonych w organizmie toksyn, a wraz z nimi zbędnych kilogramów.

Jak bezpiecznie przeprowadzić detox organizmu

Detox organizmu w większości przypadków opiera się na podejmowaniu zmagań z wybraną dietą. Aby mieć pewność, że nasze działania będą bezpieczne dla organizmu, a nie pogorszą sytuacji, warto w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym dietetykiem. Jadłospis musi być dopasowany do aktualnego stanu zdrowia. Ponadto w okresie detoxu liczy się ścisłe trzymanie określonych w nim zasad, ale nie tylko.

Bardzo ważny etap poprzedzający detox organizmu, to przygotowanie się do niego. Na żadną dietę, szczególnie sokową czy płynną, nie można przechodzić gwałtownie, z dnia na dzień. Organizm musi mieć czas, aby przystosować się do zmian, co początkowo może objawiać się nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Przeprowadzając detox organizmu pod kontrolą, można liczyć zarówno na polepszenie kondycji, pozbycie się zbędnych kilogramów, jak i ogólną poprawę stanu zdrowia.