W trakcie wyboru najlepszej dla siebie wody zaleca się zapoznać z jej składem chemicznym. Jednak spoglądając na etykietę, nie zawsze wiadomo, co oznaczają konkretne skróty czy znaki, a liczby zawarte obok nich nie wnoszą nic ważnego, gdy nie ma się odpowiedniego odniesienia. Co powinna zawierać woda, aby była dla nas jak najlepszą?

Co kryje się pod terminem „woda redox„?

Woda redox to orzeźwiający, prozdrowotny oraz smaczny napój, który powstaje z doskonałej wody głębinowej z własnego ujęcia bez żadnych dodatków z w tym również spożywczych czy smakowych. Jest ona otrzymywana w wielopoziomowym i wielogodzinnym procesie filtracji i jonizacji alkalizującej. Woda redox jest szczególnie polecana osobom, które chcą zredukować zakwaszenie organizmu czy ograniczyć nadmierną ilość wolnych rodników. W wyniku jonizacji woda redox osiąga optymalny skład mineralny, potencjał ORP, właściwe pH i strukturę, przez co jest niezwykle cenna dla organizmu.

Wodorowęglany — doskonały składnik wody przeciwdziałający nadkwasocie

Naturalne wody mineralne o zawartości ponad 600 mg/l są rekomendowane osobom, które zmagają się z nadkwasotą. Wodorowęglany przyczyniają się do neutralizowania soku żołądkowego, jak również wspierają odkwaszanie i działają przeciwzapalnie. Co więcej, sprzyjają one trawieniu. W związku z tym, że jelita wymagają do prawidłowego funkcjonowania środowiska zasadowego, to picie wody z wodorowęglanu może stworzyć takie właśnie warunki.

Magnez i wapń — składniki wspierające układ nerwowy, serce oraz kości

Magnez przeciwdziała skutkom stresu, osłabieniu i przemęczeniu. Dzięki niemu możliwa jest wydajniejsza praca. Do więcej, składnik ten chroni układ nerwowy poprzez zredukowanie napięcia nerwowego, jak również wykazuje wielokierunkowe działania na układ sercowo-naczyniowy.
W przypadku, gdy woda jest bogata w wapń, wspomaga ona prawidłowy stan i rozwój zarówno zębów jak i układu kostnego, a także serce i mięśnie. Od wapnia zależy nie tylko czynność serca, ale również przyswajalność żelaza. Zawarty w wodzie wapń, stanowi także wsparcie dla osób będących na diecie redukcyjnej, gdyż wykazuje on korzystny wpływ na przemianę materii.

Proporcje składników mineralnych i nie tylko — dlaczego są takie ważne?

Decydując się na wysoko zmineralizowaną wodę mineralną, dobrze jest zwrócić uwagę na propozycję wapnia i magnezu. Przyjmowanie wapnia tylko w formie nieorganicznej, w pokarmach nagrywanie wpływa na sprawne przyjmowanie magnezu. Ten natomiast w śladowych ilościach redukuje przyswajalność wapnia.
W związku z powyższym wybór wody powinien być świadomy i dostosowany do indywidualnych potrzeb. Tylko wtedy będzie można stwierdzić, iż wybrana woda jest najlepsza.